על הכרם

כרם הענבים של יקב צפת ממקום בהרי הצפון

משה אלון החליט לנטוע כרם ובהקבלה לנסיונו קודם עשיית יין בענף היהלומים , ששם עיבוד מקצועי ונכון של חומר הגלם "היהלום" מביא למיקסום הפוטנציאל הטמון ביהלום כך גם בכרם! .משה רצה לשלוט על התנאים הראשוניים שיובילו את חומר הגלם ( הענב) לרמה האופטימלית שלו . 

כל בניית הגפנים היא על פי חכמת הקבלה הקדמונית 

תשומת לב רבה ניתנה בבחירת מקורות אספקת הענבים ליקב , לאחר בדיקות קפדניות הוחלט להתמקד במשולש הגידול של ענבי היין הטוב בישראל שנמצא במתחם מירון , דלתון וספסופה .

השילוב של הגובה 850 – 800 מ' מעל פני הים , הפרש הטמפרטורות הגדול בין יום ללילה המתבטא בפערים של בין 15 – 10 מעלות וכן , סוג הקרקע שמכיל תערובת של בזלת וחרסית , יוצרים את בסיס הגידול הטוב ביותר לענבי היין .

בשנים האחרונות מקפידים ביקב לייצר יין מענבים שמקורם מכרם משובחת באזור ספסופה . בעקבות התוצאות המצוינות שנתקבלו ביין זה , נטענו כרם ב- י' באב תשס"ז (25-7-2007) ברמת קיומי שנמצאת במקום הגבוה ביותר(830 מ') מצפון לישוב ספסופה  צמוד לקדיתא ומעל היישובים בר יוחאי ואור הגנוז . היקב מתמקד בגידול ענבי קברנה סוביניון האצילי .

בתהליך איתור שתילי קברנה סוביניון הושקעה עבודה רבה ולבסוף נבחרו שתילים אשר נוצרו בטכניקה ייחודית שמשלבת כנה (101/14) שגורמת לצימוח מועט ולא פרא של הגפן ויצירת בסיס גידול בתוך המשתלה המאפשר לשורשי הגפן להתפתח לעומק ולא לרוחב הקרקע על מנת שהגפן תצרוך בעיקר מים מהקרקע ופחות מהשקיה .

בנוסף , לפני מס' שנים נטענו חלקה של ענבי גוורצטרמינר וכן שורות של ענבי מרלו וענבי ויונייה .

 "האני מאמין " של משה – "כשאני עובר בין שורות הגפנים בכרם בשלהי חודש ניסן(אפריל) עטוף בלבלוב הגפנים, והפריחה אני מקבל חיות והשראה רוחנית

הר מירון

כרם יקב צפת

השילוב של הגובה 850 – 800 מ’ מעל פני הים , הפרש הטמפרטורות הגדול בין יום ללילה המתבטא בפערים של בין 15 – 10 מעלות וכן , סוג הקרקע שמכיל תערובת של בזלת וחרסית , יוצרים את בסיס הגידול הטוב ביותר לענבי היין .

מיקום
צפון הארץ
גובה
830'
קו רוחב
35°27'57.9"E
קו אורך
33°00'15.5"N
זני ענבים
Cabernet Sauvignon, Merlot, Gewurztraminer, Viognier
תנאי אקלים
Morning worm, hot afternoons and cold at nights
דונם
12
משקעים שנתיים
750-850mm
טמפרטורה ממוצעת
9° - 19°